Dziś jest 25 Lipiec 2017 - Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba mapa strony strona główna

Turniej szachowy w Słopanowie

Dodano: 05-09-2011

W dniu 28.08.2011r. w świetlicy w Słopanowie odbył się l Turniej Szachowy "Skoczki" Słopanowo, organizowany przez ULKS "Skoczki" Słopanowo i Urząd Gminy Obrzycko. Turniej zorganizowano głównie z myślą o juniorach, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10 oraz w kategorii "open" dla pozostałych. W silnie obsadzonym turnieju brali udział zawodnicy z takich znanych klubów szachowych jak: Pocztowiec Poznań, Lech-WSUS Poznań, UMKS Na Pięterku Poznań, LKS Chrobry Gniezno, UKS Goniec Kostrzyn Wlkp., GCK Szach Sękowo, Baszta Szamotuły oraz zawodnicy gospodarzy ULKS Skoczki Słopanowo.

Po zawodach nagrodzono najlepszych zawodników pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
W kategorii najlepsza juniorka l miejsce zajęła Dorota Doberschutz - 7 lat, LKS Chrobry Gniezno. W kategorii junior do 8 lat l miejsce zajął Sebastian Półtorak - 6 lat, Szamotuły.
W kategorii junior do 10 lat 1 miejsce zajął Damian Moliński - 9 lat, ULKS Skoczki Słopanowo.
W zawodach wystąpili juniorzy ULKS Skoczki Słopanowo: Jasińska Małgorzata, Budych Szymon, Szymczak Sergiusz, Demska Daria, Demski Jarosław, Turczynowski Piotr i Szymczak Marcel.
W kategorii "open" zwyciężyła Dorota Sikorska - Lech WSUS Poznań (mieszkanka Kobylnik). W tej kategorii ULKS Skoczki Słopanowo reprezentowali: Paweł Moliński (8 m.) i Marcin Bzdziel (9 m.)

Sędzią zawodów była pani Kamila Dembecka-Sobierajewicz z Wielkopolskiego Związku Szachowego Poznań. Turniej otworzył Przewodniczący Rady Gminy Obrzycko Włodzimierz Janasek

Dodał(a): Łukasz Małecki